وبلاگ شخصی

هرکسی که شب بی قراری را روی مبل تختخواب شو دوستش گذرانده باشد، اهمیت یک مبل تختخواب شو خوب را درک خواهد کرد. بله، مدل‌های راحت در بازار وجود دارد - فقط باید بدانید هنگام خرید مبل به دنبال چه چیزی باشید. در اینجا خلاصه ای از برخی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید.

آیا به مبل تخت خواب شو نیاز دارید؟ اگر قبلاً هرگز به یک مبل خواب نیاز نداشته اید، اما به خرید یک مبل راحتی فکر می کنید، بهتر است دوباره فکر کنید. مبل تختخواب شو گرانتر از مبل معمولی است، بنابراین اگر قرار نیست از آن برای خواب استفاده کنید، بهتر است یک مبل معمولی بخرید و یک تشک بادی را در کمد قرار دهید. مبل های خواب به دلیل ساختاری که دارند، نسبت به مبل های معمولی صندلی های محکم تری دارند. در حالی که سالمندان اغلب پشتیبانی اضافی را دوست دارند (بلند شدن راحت تر است)، دیگران ممکن است خواب راحت تری پیدا کنند.

خرید مبل راحتی بیشتر از انتخاب ظاهری است که دوست دارید. به این دلیل که انواع مختلفی از تشک ها و پیکربندی ها وجود دارد و هر کدام می توانند بر راحتی خواب، سطح نشستن و برنامه ریزی فضا تأثیر بگذارند.


فوتون ها ابتدایی ترین مبل های خواب دار، فوتون است که دارای یک قاب فلزی یا چوبی با یک تشک تکی در بالا است. وقتی تشک تا می شود، هم پشتی و هم نشیمن مبل را ایجاد می کند. در حالی که به عنوان یک تخت بسیار راحت است، یک فوتون می تواند چیزی را به عنوان مبل مورد نظر باقی بگذارد، زیرا صندلی محکم و تا حدودی نابخشودنی دارد.

چه اندازه ای؟ نقطه ای را که می خواهید مبل تختخواب شو قرار دهید اندازه گیری کنید و عرض مبل ایده آل را برای آن فضا در نظر بگیرید. تختخواب ها در چهار عرض استاندارد عرضه می شوند:

صندلی: 51 تا 58 اینچ

دوقلو: 56 تا 65 اینچ

کامل: 68 تا 92 اینچ

ملکه: 79 تا 101 اینچ


اندازه اتاق چقدر است؟ وقتی می خواهید مبل را به تخت تبدیل کنید، مجبور نیستید مبلمان زیادی را جابجا کنید. تخت خواب های تاشو بیشترین فضا را در صورت تبدیل به تخت اشغال می کنند. اگر تناسب تنگی دارید، با یک پاپ‌آپ بیرون‌کش بروید.

آیا آن را از طریق درب میتوان وارد کرد؟ ارتفاع سقف اتاق و عرض درگاه (و هر درگاه، پله یا آسانسور قبلی) را اندازه گیری کنید. آن ارقام را به فروشگاه بیاورید تا بدانید که آیا می‌توانید قطعه را وارد اتاق کنید یا خیر. معمولاً می توان پایه ها را باز کرد.

اکثر فریم های تخت خواب یکسان هستند. بیشتر مکانیزم‌های مبل خواب به یک روش (و توسط یک سازنده) ساخته می‌شوند، بنابراین تفاوت کمی از برندی به برند دیگر وجود دارد: شما یک قاب فلزی با سیم پیچ‌هایی در اطراف لبه‌های آن پیدا خواهید کرد که روی بوم را نگه می‌دارند. (اگرچه مبل‌های تختخواب‌شو هنوز آن میله را در زیر تشک دارند، اما اکنون از بدن منحنی می‌شود و از غافلگیری دردناک در صبح جلوگیری می‌کند.)


یکی از استثناهای قابل توجه، خط مبل های خواب ساخته شده است. اینها دارای یک پایه چوبی جامد در زیر کل تشک هستند. این سیستم به شرکت اجازه می‌دهد از تشک‌هایی با اندازه معمولی استفاده کند (بیشتر تشک‌های مبل تختخواب‌شو کوتاه‌تر هستند)، با این حال تخت‌خواب‌های آن هنگام باز بودن فضای کمتری را اشغال می‌کنند.


تشک خود را انتخاب کنید تشک چیزی است که یک مبل خواب را از دیگری متمایز می کند. از آنجا که تا می شود، به اندازه یک تشک معمولی جامد نخواهد بود. سه نوع اساسی وجود دارد:

تشک های فنر داخلی دارای سیم پیچ هایی در داخل هستند. هر چه تعداد کویل بیشتر باشد بهتر است. میانگین 345 کویل است. 644 خیلی خوبه

تشک های مموری فوم بهتر هستند. آنها هیچ سیم پیچی در داخل ندارند. فوم با بدن کاربر مطابقت دارد.

تشک های کویل هوا همتراز با مموری فوم هستند و دارای یک تشک فنری داخلی با تشک بادی تعبیه شده در بالا هستند.


چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ آیا این مبل اصلی در اتاق نشیمن خواهد بود یا چیزی که کمتر در دفتر یا اتاق مهمان استفاده می شود؟ اگر در اتاق نشیمن است، می خواهید راحتی صندلی در اولویت باشد. انتخاب یک بالشتک با هسته فنر داخلی می تواند به جبران از دست رفتن فنر کمک کند.

تا آخرین لحظه منتظر نمانید. اگر یک هفته قبل از دیدار خاله مینروا شروع به خرید مبل تختخواب شو کنید، انتخاب رنگ ها و پارچه های شما به هر آنچه در طبقه فروش موجود است محدود می شود. برای بهترین نتیجه خرید خود را حداقل از دو ماه قبل انجام دهید، بنابراین فروشگاه زمان دارد تا قطعه را دقیقاً با رنگ و پارچه دلخواه سفارش دهد.

تستش کن خریداران اغلب از آزمایش مبل تختخواب شو در فروشگاه خجالتی هستند، اما با توجه به اندازه سرمایه گذاری که انجام می دهید، ارزش چند دقیقه خجالت را دارد.

روی تشک دراز بکشید و حالت‌های مختلف خواب را تقلید کنید (البته در محدوده سلیقه خوب).

تخت را جمع کنید تا بتوانید وزن و سهولت مکانیسم را حس کنید، سپس روی مبل بنشینید و تخت خواب تا شده را بنشینید تا بتوانید در مورد احساس نشستن روی آن قضاوت کنید (که در نهایت، روشی است که از آن استفاده خواهید کرد. بیشتر اوقات).

+ نوشته شده در سه شنبه 21 دی 1400ساعت 20:03 توسط امیر | تعداد بازدید : 29

× بستن تبلیغات

بلیط هواپیما استانبول تهران